Operace zadního segmentu - Oční Klinika JL
Menu

Vyšetření očí

Oči patří k nejdůležitějším, ale také nejcitlivějším orgánům našeho těla. O jejich zdraví bychom tedy měli obzvlášť pečovat. Základem je samozřejmě prevence, protože jedině včasné odhalení očních vad a onemocnění zabrání budoucím komplikacím. Dobrou zprávou je, že Oční klinika JL vám to díky komplexnímu vyšetření očí výrazně usnadní. Přijít navíc můžete s celou rodinou.

 

Kromě refrakčních vad se vyšetření zaměřuje i na diagnostiku a léčbu dalších očních vad a chorob. A jeho výsledky pak využíváme jako podklad pro případné oční operace.

 

Více informací naleznete ZDE.

Proč vyšetření zraku na Oční klinice JL?


 • Tradice od roku 1995

  Naši lékaři jsou špičkoví specialisté s mnohaletou praxí v očním lékařství. Oční klinika v současnosti vytváří nejvíce odborných publikací, je nositelem akreditace nejvyššího stupně pro vzdělávání neatestovaných lékařů udělené Ministerstvem zdravotnictví ČR a je oprávněna používat označení Oční klinika FBMI ČVUT.


 • Špičkové přístrojové vybavení a profesionální přístup

  S maximální pečlivostí pečujeme o zrak našich pacientů a při vyšetření používáme pouze nejmodernější přístrojovou techniku při zajištění přísných hygienických norem. Profesionální a zároveň osobní přístup k pacientům je u nás samozřejmostí.

Jak bude vyšetření probíhat?

Nejdříve s vámi provede recepční registraci a uvede vás do čekárny.

 


 • Přístrojová měření

  Sestřička si vás vyzvedne v čekárně a následně se přesunete k přístrojovému měření zraku. Většina přístrojových měření probíhá tak, že se díváte do objektivu přístroje, uvnitř vidíte obrázek a přístroj automaticky změří potřebné hodnoty.


 • Vyšetření u optometristy

  V případě zjištění refrakční vady vyžadující konzultaci a vyšetření optometristou, provede specializovaný optometrista další doplňující vyšetření. Jde o testy na prostorové vidění a skryté šilhání a doplňující vyšetření refrakce. Na. základě toho navrhne vhodný způsob korekce brýlemi.


 • Zajistěte si doprovod

  Součástí vyšetření je sledování změn na očním pozadí. Z těchto důvodů vám sestra rozkape oči speciálními kapkami, díky kterým se rozšíří zornička. Kapky způsobí rozmlžené vidění na pár hodin. Doporučujeme si tedy vzít doprovod, v žádném případě nelze po rozkapání řídit auto.


 • Konzultace s lékařem

  Na závěr vás čeká vyšetření lékařem, který zhodnotí všechny výsledky předešlého měření, případně provede doplňující vyšetření. A pokud zjistí oční vadu, doporučí vám další postup.

Často kladené dotazy

Neváhejte se k nám objednat.

 • Co všechno prohlídka obsahuje?

  Kromě řešení vašich obtíží se oftalmolog soustředí na kontrolu zrakové ostrosti a různá přístrojová měření včetně měření nitroočního tlaku. Díky tomu může objevit skryté oční vady nebo diagnostikovat onemocnění, která se zrakem souvisí jen částečně.

 • Kolik stojí komplexní prohlídka?

  Pro pojištěnce českých zdravotních pojišťoven je komplexní prohlídka hrazena zdravotní pojišťovnou.
 • Jak dlouho trvá vyšetření?

  Všechna vyšetření a měření trvají přibližně 3 hodiny.
 • Řízení po rozkapání očí

  Po rozkapání očí nedoporučujeme řídit motorové vozidlo. Pár hodin po rozkapání můžete vidět rozostřeně.

O klinice

Pracoviště se specializuje na diagnostiku a léčbu očních nemocí. Zkušení specialisté svého oboru a přístrojové vybavení umožňují časnou diagnostiku glaukomu, sítnicových i neurogenních poruch pomocí nejmodernějších postupů. Dosahujeme výborných výsledků v mikrochirurgických operacích jak předního, tak zadního segmentu oka. Jedná se o operace spojivky, rohovky, laserové a mikrochirurgické operace glaukomů, katarakty s použitím nejmodernějších implantátů. Všechny operace se provádějí ambulantně.  Spolupracujeme s klinikami a ambulancemi doma i v zahraničí.

Zobrazit více

 • 27 let zkušeností
 • 19 lékařů
 • 15 sester

Více o nás

Kde nás najdete?

V Hůrkách 1296/10,
Praha 5 - Stodůlky, 158 00

 • Metro Trasa B
  2 minuty pěšky od stanice Hůrka
  nebo 6 minut ze stanice Nové Butovice

Co o nás říkají?

Přečtěte si příběhy našich pacientů.

Paní docentku Pitrovou znám ještě z oční kliniky na Karlově nám., kde mi r. 1992 operovala šedý zákal. Od té doby mi oči zachránila už xx krát. Je NEUVĚŘITELNÁ! Má zlaté ruce a úžasný přístup k pacientům. Kéž by se dala naklonovat. A musím říct, že tady na této klinice JL jsou i sestřičky fajn. Při tom chaosu a neustálému zástupu pacientů, dovedou být i milé a příjemné. Takže i jim patří dík!

Alice Z.

Zákrok: Operace šedého zákalu

Na operaci šedého zákalu jsem nečekala. Obě očí mi bez problémů odoperovali během čtrnácti dnů. Je to pět let a stále bez potíží.

Božena S.

Zákrok: Operace šedého zákalu

Nechal jsem si udělat komplexní oční vyšetření, musím říct, že je fajn, pokud Vám lékař určí vadu, k zákroku může dojít hned zde, klinika je specializovaná a připravená řešit hodně různých očních vad. Jsou to odborníci a panuje zde přátelská atmosféra.

Jaroslav K.

Zákrok: Vyšetření zraku

Kontaktní formulář

  Ordinační hodiny

  PO 07:00 - 18:00
  ÚT 07:00 - 18:00
  ST 07:00 - 18:00
  ČT 07:00 - 18:00
  07:00 - 12:00

  * Poslední pacient bude přijat max 30 minut před koncem provozní doby ordinace

  Kontakty

  (+420) 232 232 310
  volejte v době ordinačních hodin

  ocnirecepce@klinikajl.cz

  V Hůrkách 1296/10
  Praha 5 - Stodůlky
  158 00

  Nahoru Kariéra Kontakt