Comprehensive eye examination - Oční Klinika JL
Menu

Eye examination

Your eyes are among the most important, but also the most sensitive organs of your body. So you should take special care of their health. Of course, the basis is prevention, because only early detection of eye defects and diseases will prevent future complications. The good news is that the JL Eye Clinic will make it much easier for you thanks to a comprehensive eye examination. You can also come with the whole family.

In addition to refractive errors, the examination also focuses on the diagnosis and treatment of other eye defects and diseases. And we use its results as a basis for possible eye operations.

You can find more information HERE.

Proč vyšetření zraku na Oční klinice JL?


 • Tradice od roku 1995

  Naši lékaři jsou špičkoví specialisté s mnohaletou praxí v očním lékařství. Oční klinika v současnosti vytváří nejvíce odborných publikací, je nositelem akreditace nejvyššího stupně pro vzdělávání neatestovaných lékařů udělené Ministerstvem zdravotnictví ČR a je oprávněna používat označení Oční klinika FBMI ČVUT.


 • Špičkové přístrojové vybavení a profesionální přístup

  S maximální pečlivostí pečujeme o zrak našich pacientů a při vyšetření používáme pouze nejmodernější přístrojovou techniku při zajištění přísných hygienických norem. Profesionální a zároveň osobní přístup k pacientům je u nás samozřejmostí.

Jak bude vyšetření probíhat?

Nejdříve s vámi provede recepční registraci a uvede vás do čekárny.

 


 • Přístrojová měření

  Sestřička si vás vyzvedne v čekárně a následně se přesunete k přístrojovému měření zraku. Většina přístrojových měření probíhá tak, že se díváte do objektivu přístroje, uvnitř vidíte obrázek a přístroj automaticky změří potřebné hodnoty.


 • Vyšetření u optometristy

  V případě zjištění refrakční vady vyžadující konzultaci a vyšetření optometristou, provede specializovaný optometrista další doplňující vyšetření. Jde o testy na prostorové vidění a skryté šilhání a doplňující vyšetření refrakce. Na. základě toho navrhne vhodný způsob korekce brýlemi.


 • Zajistěte si doprovod

  Součástí vyšetření je sledování změn na očním pozadí. Z těchto důvodů vám sestra rozkape oči speciálními kapkami, díky kterým se rozšíří zornička. Kapky způsobí rozmlžené vidění na pár hodin. Doporučujeme si tedy vzít doprovod, v žádném případě nelze po rozkapání řídit auto.


 • Konzultace s lékařem

  Na závěr vás čeká vyšetření lékařem, který zhodnotí všechny výsledky předešlého měření, případně provede doplňující vyšetření. A pokud zjistí oční vadu, doporučí vám další postup.

Často kladené dotazy

Neváhejte se k nám objednat.

 • Co všechno prohlídka obsahuje?

  Kromě řešení vašich obtíží se oftalmolog soustředí na kontrolu zrakové ostrosti a různá přístrojová měření včetně měření nitroočního tlaku. Díky tomu může objevit skryté oční vady nebo diagnostikovat onemocnění, která se zrakem souvisí jen částečně.

 • Kolik stojí komplexní prohlídka?

  Pro pojištěnce českých zdravotních pojišťoven je komplexní prohlídka hrazena zdravotní pojišťovnou.
 • Jak dlouho trvá vyšetření?

  Všechna vyšetření a měření trvají přibližně 3 hodiny.
 • Řízení po rozkapání očí

  Po rozkapání očí nedoporučujeme řídit motorové vozidlo. Pár hodin po rozkapání můžete vidět rozostřeně.

About the clinic

The facility specializes in the diagnosis and treatment of eye diseases. Experienced specialists in their field and equipment enable early diagnosis of glaucoma, retinal and neurogenic disorders using state-of-the-art procedures. We achieve excellent results in microsurgical operations of both the anterior and posterior segments of the eye. These are conjunctival, corneal, laser, and microsurgical glaucoma, and cataract operations using the most modern implants. All operations are performed on an outpatient basis. We cooperate with clinics and facilities in the country and abroad.

Show more

 • 27 years of experience
 • 19 ophthalmologists
 • 15 nurses

More about us

Where to find us?

V Hůrkách 1296/10,
Prague 5 - Stodůlky, 158 00

 • Metro Line B
  2 minutes walk from the Hůrka Station
  or 6 minutes from the Nové Butovice Station

What do they say about us?

Read the stories of our patients.

I have known Associate Professor Pitrová from the eye clinic in Karlovo náměstí, Prague, where she operated on my cataract in 1992. Since then, she has saved my eyes several times. She is INCREDIBLE! She has golden hands and a wonderful approach to patients. I wish she could be cloned. And I have to say that the nurses here at the JL clinic are also very nice. In the chaos and the constant crowd of patients, they can be kind and pleasant. So thanks to them too!

Alice Z.

I did not wait for cataract surgery. Both eyes were operated on without any problems within a fortnight. It's been five years and there are still no problems.

Božena S.

I had a comprehensive eye examination done. I have to say that it's great that in case the doctor identifies a defect, the procedure can take place right here, the clinic is specialized and ready to solve many different eye defects. They are experts and there is a friendly atmosphere.

Jaroslav K.

Contact form

  Ordinační hodiny

  PO 07:00 - 18:00
  ÚT 07:00 - 18:00
  ST 07:00 - 18:00
  ČT 07:00 - 18:00
  07:00 - 12:00

  * Poslední pacient bude přijat max 30 minut před koncem provozní doby ordinace

  Kontakty

  (+420) 232 232 310
  volejte v době ordinačních hodin

  ocnirecepce@klinikajl.cz

  V Hůrkách 1296/10
  Praha 5 - Stodůlky
  158 00

  Nahoru Career Contact