Chirurgie šedého zákalu - Oční Klinika JL
Menu

Bezbolestná operace

Operace šedého zákalu patří mezi nejčastější a nejefektivnější chirurgické zákroky. Operace probíhá ambulantně s využitím nejmodernějších přístrojů. Celková anestezie není nutná, používá se místní znecitlivění oka kapkami. Operaci je přítomen anesteziolog, který v případě nutnosti zavede analgosedaci. Operace v celkové anestezii se provádějí jen ve zvláště výjimečných případech.

 

Co předchází operaci?

Jakmile lékař tuto oční vadu odhalí, seznámí vás s možnostmi operativní léčby a pošle vás na konzultace na oční kliniku. Součástí přípravy je mimo jiné i správný výběr čočky, tak aby byla na míru přesně pro vás. K dispozici máme trifokální čočky, čočky s prodlouženým ohniskem, monofokální čočky a monofokální torické čočky.

Pokud máte na šedý zákal podezření, měli byste okamžitě vyhledat očního specialistu. Dříve se operace odkládala, ale to dnes už neplatí. Čím dříve pacient zákrok podstoupí, tím dříve se zlepší jeho zrak i kvalita života a nehrozí vážnější problémy, které by mohly vést až ke ztrátě zraku.

Proč operace očí na Oční klinice JL?


 • Tradice od roku 1995

  Naši lékaři jsou špičkoví specialisté s mnohaletou praxí v očním lékařství. Oční klinika v současnosti vytváří nejvíce odborných publikací, je nositelem akreditace nejvyššího stupně pro vzdělávání neatestovaných lékařů udělené Ministerstvem zdravotnictví ČR a je oprávněna používat označení Oční klinika FBMI ČVUT.


 • Používáme nejmodernější typy implantátů

  Operace provádíme jednak klasickou metodou za použití ultrazvuku (fakoemulzifikace) a jednak pomocí femtosekundového laseru Victus. Při operaci používáme nejmodernější typy implantátů a správnost jejich polohy určujeme pomocí navigačního systému.


 • Špičkové přístrojové vybavení a profesionální přístup

  S maximální pečlivostí pečujeme o zrak našich pacientů a při vyšetření používáme pouze nejmodernější přístrojovou techniku při zajištění přísných hygienických norem. Profesionální a zároveň osobní přístup k pacientům je u nás samozřejmostí.

V den zákroku

Na základě komplexního očního vyšetření na naší klinice lékař rozhodne,
zda je pro vás operace šedého zákalu dobrým řešením.

Také vám doporučí nejvhodnější čočku s ohledem
na vaše preference vidění.


 • Operační den

  Na klinice strávíte v den operace přibližně 3 hodiny. Před zákrokem je nutné oko pacienta připravit kapkami (anestetikum a dezinfekce), samotná operace pak trvá asi 20 minut. Po vstupu na operační sál vám sestra vše vysvětlí.


 • Zákrok je bezbolestný

  Operace je prováděna na operačním sále v poloze vleže, znecitlivění oka je zpravidla lokální. V případě zájmu a konzultace s lékařem si lze připlatit za celkovou anestezii.


 • Na sále po operaci

  Po skončení operace vás sestry doprovodí z operačního sálu do místnosti pro odpočinek.


 • Zajistěte si doprovod

  Zákrok probíhá ambulantně. Domů budete odcházet se zalepeným okem. Je vhodné si proto zajistit doprovod, který vás po zákroku na klinice vyzvedne. Řízení auta bezprostředně po operaci šedého zákalu není možné.

Ceník

Ceny jsou platné pro pojištěnce všech českých pojišťoven.

Operace šedého zákalu
Vyšetření před operací šedého zákalu hrazeno pojišťovnou
Operace šedého zákalu – standard hrazeno pojišťovnou
Operace v analgosedaci pod dohledem anesteziologa 1 500 Kč
Varianty lepšího vidění po operaci šedého zákalu
Kvalitní ostré vidění na 1 vzdálenost i za šera 4 500 Kč / oko
Kvalitní ostré vidění na 1 vzdálenost s korekcí astigmatismu 7 500 Kč / oko
Kvalitní ostré vidění na 2 vzdálenosti 19 000 Kč / oko
Kvalitní ostré vidění na 2 vzdálenosti s korekcí astigmatismu 25 000 Kč / oko
Kvalitní ostré vidění na 3 vzdálenosti 21 000 Kč / oko
Kvalitní ostré vidění na 3 vzdálenosti s korekcí astigmatismu 29 000 Kč / oko

Často kladené dotazy

Operace šedého zákalu patří mezi nejčastější a nejefektivnější chirurgické zákroky.

 • Je možné šedý zákal léčit?

  Šedý zákal nelze léčit. Jediná možná cesta vede přes operaci. Zákrok je bezbolestný a probíhá v lokální anestezii v ambulantním režimu.
 • Kdy je vhodné podstoupit operaci šedého zákalu?

  Operaci je vhodné podstoupit hned, jakmile vám šedý zákal začne zhoršovat vidění. Možné je to kdykoliv, v průběhu celého roku.
 • Jak dlouho trvá rekonvalescence?

  Následující den po operaci je z oka odstraněn obvaz, pacient se poté může samostatně pohybovat. Další doporučení vám sdělí ošetřující lékař.

O klinice

Pracoviště se specializuje na diagnostiku a léčbu očních nemocí. Zkušení specialisté svého oboru a přístrojové vybavení umožňují časnou diagnostiku glaukomu, sítnicových i neurogenních poruch pomocí nejmodernějších postupů. Dosahujeme výborných výsledků v mikrochirurgických operacích jak předního, tak zadního segmentu oka. Jedná se o operace spojivky, rohovky, laserové a mikrochirurgické operace glaukomů, katarakty s použitím nejmodernějších implantátů. Všechny operace se provádějí ambulantně.  Spolupracujeme s klinikami a ambulancemi doma i v zahraničí.

Zobrazit více

 • 27 let zkušeností
 • 19 lékařů
 • 15 sester

Více o nás

Kde nás najdete?

V Hůrkách 1296/10,
Praha 5 - Stodůlky, 158 00

 • Metro Trasa B
  2 minuty pěšky od stanice Hůrka
  nebo 6 minut ze stanice Nové Butovice

Co o nás říkají?

Přečtěte si příběhy našich pacientů.

Paní docentku Pitrovou znám ještě z oční kliniky na Karlově nám., kde mi r. 1992 operovala šedý zákal. Od té doby mi oči zachránila už xx krát. Je NEUVĚŘITELNÁ! Má zlaté ruce a úžasný přístup k pacientům. Kéž by se dala naklonovat. A musím říct, že tady na této klinice JL jsou i sestřičky fajn. Při tom chaosu a neustálému zástupu pacientů, dovedou být i milé a příjemné. Takže i jim patří dík!

Alice Z.

Zákrok: Operace šedého zákalu

Na operaci šedého zákalu jsem nečekala. Obě očí mi bez problémů odoperovali během čtrnácti dnů. Je to pět let a stále bez potíží.

Božena S.

Zákrok: Operace šedého zákalu

Nechal jsem si udělat komplexní oční vyšetření, musím říct, že je fajn, pokud Vám lékař určí vadu, k zákroku může dojít hned zde, klinika je specializovaná a připravená řešit hodně různých očních vad. Jsou to odborníci a panuje zde přátelská atmosféra.

Jaroslav K.

Zákrok: Vyšetření zraku

Kontaktní formulář

  Ordinační hodiny

  PO 07:00 - 18:00
  ÚT 07:00 - 18:00
  ST 07:00 - 18:00
  ČT 07:00 - 18:00
  07:00 - 12:00

  * Poslední pacient bude přijat max 30 minut před koncem provozní doby ordinace

  Kontakty

  (+420) 232 232 310
  volejte v době ordinačních hodin

  ocnirecepce@klinikajl.cz

  V Hůrkách 1296/10
  Praha 5 - Stodůlky
  158 00

  Nahoru Kariéra Kontakt