Aktuality - Oční Klinika JL
Menu

Zúčastnili jsme se školení pro oftalmology v novém Alcon Training Center

Naše oční klinika patří k renomovaným pracovištím pro léčbu šedého zákalu (katarakty). I my tedy spolupracujeme s experty v oboru vývoje nitroočních čoček, kterým je společnost Alcon. Ta v Praze nedávno otevřela nové tréninkové centrum a naši lékaři ho už v pátek 13. 10. mohli vyzkoušet. Proběhlo zde totiž teoretické i praktické školení zaměřené právě na nitrooční čočky pro pacienty s kataraktou.

oftalmologické školení

Program byl opravdu nabitý. Úvodního slova se ujala prim. MUDr. Anna Hartmannová. Potom nám Mgr. Lucie Kalová představila prémiové nitrooční čočky i s jejich výhodami a možnostmi využití podle požadavků každého pacienta. Jednalo se především o kvalitní multifokální varianty, které zajistí ostré vidění i při zhoršených světelných podmínkách a také zlepšují prostorové vnímání. Zároveň jsme si mohli prohlédnout i nejnovější injektory pro snadnou a rychlou aplikaci.

Následovala praktická část vedená Ing. Pavlem Chudou. Ta byla zaměřená na biometrii oka, tedy jedno z nejčastějších oftalmologických měření, které udává vzdálenost mezi centrem rohovky a bodem nejostřejšího vidění na sítnici. Potom jsme se posunuli k indikaci konkrétních nitroočních čoček a nakonec i přímo k operativě.

Nakonec si oční lékaři vyzkoušeli, jak probíhá samotná implantace nitroočních čoček. Díky nejmodernějším digitálním technologiím mohli začít ve virtuálním prostoru a potom pokračovat na skutečných prasečích očích. Ujal se toho například MUDr. Lukáš Magera nebo MUDr. Ján Stráňava, který exceloval hlavně ve virtuální realitě.

školení alcon

 

Podobné články

28. 3. 2024

Přečtěte si rozhovor s novým primářem Oční kliniky JL

28. 2. 2024

Vyšetření očí u optometristy není radno zanedbávat

19. 2. 2024

Senioři dostanou kvalitní péči o zrak

Z ostatních klinik

5. 4. 2024

Rozhovor s MUDr. Josefem Doležalem: Chirurgie v Lípě se neustále rozvíjí

4. 4. 2024

Kdy se obrátit na praktického lékaře? Registrujeme nové pacienty!

3. 4. 2024

Akční dubnová nabídka - Lékárna Poliklinika Hůrka

Nahoru Kariéra Kontakt