Aktuality - Oční Klinika JL

Zúčastnili jsme se školení pro oftalmology v novém Alcon Training Center

Naše oční klinika patří k renomovaným pracovištím pro léčbu šedého zákalu (katarakty). I my tedy spolupracujeme s experty v oboru vývoje nitroočních čoček, kterým je společnost Alcon. Ta v Praze nedávno otevřela nové tréninkové centrum a naši lékaři ho už v pátek 13. 10. mohli vyzkoušet. Proběhlo zde totiž teoretické i praktické školení zaměřené právě na nitrooční čočky pro pacienty s kataraktou.

oftalmologické školení

Program byl opravdu nabitý. Úvodního slova se ujala prim. MUDr. Anna Hartmannová. Potom nám Mgr. Lucie Kalová představila prémiové nitrooční čočky i s jejich výhodami a možnostmi využití podle požadavků každého pacienta. Jednalo se především o kvalitní multifokální varianty, které zajistí ostré vidění i při zhoršených světelných podmínkách a také zlepšují prostorové vnímání. Zároveň jsme si mohli prohlédnout i nejnovější injektory pro snadnou a rychlou aplikaci.

Následovala praktická část vedená Ing. Pavlem Chudou. Ta byla zaměřená na biometrii oka, tedy jedno z nejčastějších oftalmologických měření, které udává vzdálenost mezi centrem rohovky a bodem nejostřejšího vidění na sítnici. Potom jsme se posunuli k indikaci konkrétních nitroočních čoček a nakonec i přímo k operativě.

Nakonec si oční lékaři vyzkoušeli, jak probíhá samotná implantace nitroočních čoček. Díky nejmodernějším digitálním technologiím mohli začít ve virtuálním prostoru a potom pokračovat na skutečných prasečích očích. Ujal se toho například MUDr. Lukáš Magera nebo MUDr. Ján Stráňava, který exceloval hlavně ve virtuální realitě.

školení alcon

 

Podobné články

28. 11. 2023

Cizí těleso nebo neznámá látka v oku: Jak probíhá první pomoc a případná léčba?

8. 11. 2023

Naše lékařky na Sjezdu Slovenské oftalmologické společnosti

20. 10. 2023

Nejčastější oční vady u dětí: Jak probíhá vyšetření a léčba?

Z ostatních klinik

30. 11. 2023

Rekonstrukce šlachy bicepsu

28. 11. 2023

Pozor na ledovku: Každoročně způsobuje mnoho úrazů

22. 11. 2023

Úspěšná artroskopie skokanského kolene

Nahoru Kariéra Kontakt

Omezení ošetření akutních pacientů - oční

Vážení,

abychom mohli zajistit kvalitní péči a postarat se o naše objednané pacienty, jsme nuceni omezit ošetření akutních pacientů. Pokud máte akutní potíže, je pro Vás vyhrazena doba pro ošetření od pondělí do pátku v čase od 7 do 9 hodin. V ostatních případech se přednostně obraťte na Vašeho ošetřujícího očního lékaře.

Děkujeme za pochopení

Zavřít