Biologická léčba - Oční Klinika JL

V čem spočívá?

Biologická léčba sítnice spočívá v aplikaci nitroočních injekcí s anti-VEGF preparátem do sklivce, který brání otokům a krvácení sítnice a zároveň potlačuje růst nových cév. Biologická léčba je cílená, maximálně efektivní a její včasná aplikace může zastavit či významně zpomalit postup onemocnění. Naopak bez léčby může být ztráta vidění velmi rychlá a závažná, dokonce může vést až k praktické slepotě.

 

Aplikace nitroočních injekcí s anti-VEGF preparátem je indikována u pacientů s následujícími onemocněními sítnice:

– Vlhká forma věkem podmíněné makulární degenerace (VPMD)
– Diabetický makulární edém u pacientů s diabetickou retinopatií
– Žilní okluze
– Myopická makulární degenerace

 

Neváhejte se k nám objednat. Máme krátké objednací doby.

(+420) 232 232 310

Proč zvolit biologickou léčbu na Oční klinice JL?


 • Tradice od roku 1995

  Naši lékaři jsou špičkoví specialisté s mnohaletou praxí v očním lékařství. Oční klinika v současnosti vytváří nejvíce odborných publikací, je nositelem akreditace nejvyššího stupně pro vzdělávání neatestovaných lékařů udělené Ministerstvem zdravotnictví ČR a je oprávněna používat označení Oční klinika FBMI ČVUT.


 • Centrum vysoce specializované péče

  Od roku 2019 na naší klinice nově léčíme sítnicová onemocnění, a to aplikací léku přímo do sklivce. Po vyšetření pro vás lékař vybere ty nejvhodnější preparáty.


 • Špičkové přístrojové vybavení a profesionální přístup

  S maximální pečlivostí pečujeme o zrak našich pacientů a při vyšetření používáme pouze nejmodernější přístrojovou techniku při zajištění přísných hygienických norem. Profesionální a zároveň osobní přístup k pacientům je u nás samozřejmostí.

V den zákroku

Aplikace nitrooční injekce je bezbolestný a ambulantní zákrok.

 


 • Před zákrokem

  Po příchodu na Oční kliniku JL se, prosím přihlaste na recepci, kde vám následně zdravotní sestra nakape do očí kapky, které vaše oči znecitliví.


 • Převléknutí

  Na předoperačním pokoji se převléknete do sterilního oblečení, které od nás dostanete. Poté vás sestra odvede na aplikační sál.


 • Průběh zákroku

  Lékař Oční kliniky JL vám před zákrokem velmi podrobně vysvětlí celý průběh zákroku. Následná aplikace nitroočních injekcí trvá kratší dobu. Budete při ní cítit malý tlak v oku.


 • Zajistěte si doprovod

  Zákrok probíhá ambulantně. Domů budete odcházet se zalepeným okem. Je vhodné si proto zajistit doprovod, který vás po zákroku na klinice vyzvedne.

Často kladené dotazy

Biologická léčba je cílená, maximálně efektivní a její včasná aplikace může zastavit či významně zpomalit postup onemocnění.

 • Pro koho je léčba určena?

  Aplikace nitroočních injekcí s anti-VEGF preparátem je indikována u pacientů s tímto onemocněním sítnice:
  vlhká forma věkem podmíněné makulární degenerace (VPMD), diabetický makulární edém, myopická makulární degenerace, žilní okluze.
 • Kolik stojí biologická léčba?

  Aplikace anti-VEGF preparátem je hrazená z pojištění pro pojištěnce českých zdravotních pojišťoven, kteří splňují podmínky aplikace.
 • Je nutná opakovaná aplikace injekce?

  V první fázi se aplikuje 1 injekce a dále je pacient v pravidelných intervalech kontrolován a dle výsledku je preparát je znovu podán. Ve většině případů je nutná aplikace nejméně tří injekcí preparátu. U většiny pacientů je biologická léčba účinná a vede ke zpomalení či zastavení onemocnění. Existuje ale určité procento pacientů, kteří na tuto léčbu nereagují a v těchto případech se v léčení dále nepokračuje.

O klinice

Pracoviště se specializuje na diagnostiku a léčbu očních nemocí. Zkušení specialisté svého oboru a přístrojové vybavení umožňují časnou diagnostiku glaukomu, sítnicových i neurogenních poruch pomocí nejmodernějších postupů. Dosahujeme výborných výsledků v mikrochirurgických operacích jak předního, tak zadního segmentu oka. Jedná se o operace spojivky, rohovky, laserové a mikrochirurgické operace glaukomů, katarakty s použitím nejmodernějších implantátů. Všechny operace se provádějí ambulantně.  Spolupracujeme s klinikami a ambulancemi doma i v zahraničí.

Zobrazit více

 • 27 let zkušeností
 • 19 lékařů
 • 15 sester

Více o nás

Kde nás najdete?

V Hůrkách 1296/10,
Praha 5 - Stodlůky, 158 00

 • Metro Trasa B
  2 minuty pěšky od stanice Hůrka
  nebo 6 minut ze stanice Nové Butovice

Co o nás říkají?

Přečtěte si příběhy našich pacientů.

Paní docentku Pitrovou znám ještě z oční kliniky na Karlově nám., kde mi r. 1992 operovala šedý zákal. Od té doby mi oči zachránila už xx krát. Je NEUVĚŘITELNÁ! Má zlaté ruce a úžasný přístup k pacientům. Kéž by se dala naklonovat. A musím říct, že tady na této klinice JL jsou i sestřičky fajn. Při tom chaosu a neustálému zástupu pacientů, dovedou být i milé a příjemné. Takže i jim patří dík!

Alice Z.

Zákrok: Operace šedého zákalu

Na operaci šedého zákalu jsem nečekala. Obě očí mi bez problémů odoperovali během čtrnácti dnů. Je to pět let a stále bez potíží.

Božena S.

Zákrok: Operace šedého zákalu

Nechal jsem si udělat komplexní oční vyšetření, musím říct, že je fajn, pokud Vám lékař určí vadu, k zákroku může dojít hned zde, klinika je specializovaná a připravená řešit hodně různých očních vad. Jsou to odborníci a panuje zde přátelská atmosféra.

Jaroslav K.

Zákrok: Vyšetření zraku

Kontaktní formulář

  Ordinační hodiny

  PO 07:00 - 18:00
  ÚT 07:00 - 18:00
  ST 07:00 - 18:00
  ČT 07:00 - 18:00
  07:00 - 12:00

  * Poslední pacient bude přijat max 30 minut před koncem provozní doby ordinace

  Kontakty

  (+420) 232 232 310
  volejte v době ordinačních hodin

  ocnirecepce@klinikajl.cz

  Nahoru Kariéra Kontakt

  Omezení ošetření akutních pacientů - oční

  Vážení,

  abychom mohli zajistit kvalitní péči a postarat se o naše objednané pacienty, jsme nuceni omezit ošetření akutních pacientů. Pokud máte akutní potíže, je pro Vás vyhrazena doba pro ošetření od pondělí do pátku v čase od 7 do 9 hodin.

  V ostatních případech se přednostně obraťte na Vašeho ošetřujícího očního lékaře.

  Děkujeme za pochopení

  Oční klinika JL

  Zavřít