Biologická léčba - Oční Klinika JL
Menu

V čem spočívá?

Biologická léčba působí především proti prorůstání cév do sítnice, jejímu následnému otoku a případně krvácení. Podává se ve formě injekcí s anti-VEGF preparátem, který zmírňuje projevy onemocnění a někdy může dokonce zachránit zrak. Účinná látka se pacientovi aplikuje přímo do sklivce a jejím účelem je zamezit otoku a vzniku novotvořených cév. Biologická léčba probíhá ambulantně a díky znecitlivění očí je zcela bezbolestná. Výhodou je ale také její efektivita. Pokud je terapie zahájena včas, může se pacientův zrak ještě zlepšit, případně se alespoň zastaví postup onemocnění.

Aplikace jsou zpravidla tři v rozmezí několika měsíců.  

 

Tento typ léčby je vhodný pro pacienty s různými chorobami sítnice včetně:

– Vlhké formy věkem podmíněné makulární degenerace
– Žilní okluze
– Diabetického makulárního edému (u pacientů s diabetem)
– Myopické makulární degenerace 

 

Neváhejte se k nám objednat. Máme krátké objednací doby.

(+420) 232 232 310

Proč zvolit biologickou léčbu na Oční klinice JL?


 • Tradice od roku 1995

  Naši lékaři jsou špičkoví specialisté s mnohaletou praxí v očním lékařství. Oční klinika v současnosti vytváří nejvíce odborných publikací, je nositelem akreditace nejvyššího stupně pro vzdělávání neatestovaných lékařů udělené Ministerstvem zdravotnictví ČR a je oprávněna používat označení Oční klinika FBMI ČVUT.


 • Centrum vysoce specializované péče

  Od roku 2019 na naší klinice nově léčíme sítnicová onemocnění, a to aplikací léku přímo do sklivce. Po vyšetření pro vás lékař vybere ty nejvhodnější preparáty.


 • Špičkové přístrojové vybavení a profesionální přístup

  S maximální pečlivostí pečujeme o zrak našich pacientů a při vyšetření používáme pouze nejmodernější přístrojovou techniku při zajištění přísných hygienických norem. Profesionální a zároveň osobní přístup k pacientům je u nás samozřejmostí.

V den zákroku

Aplikace účinné látky probíhá ambulantně a díky

znecitlivění očí je zcela bezbolestná.

 


 • Před zákrokem

  Po příchodu na Oční kliniku JL se, prosím přihlaste na recepci, kde vám následně zdravotní sestra nakape do očí kapky, které vaše oči znecitliví.


 • Převléknutí

  Na předoperačním pokoji se převléknete do sterilního oblečení, které od nás dostanete. Poté vás sestra odvede na aplikační sál.


 • Průběh zákroku

  Lékař Oční kliniky JL vám před zákrokem velmi podrobně vysvětlí celý průběh zákroku. Následná aplikace nitroočních injekcí trvá kratší dobu. Budete při ní cítit malý tlak v oku.


 • Zajistěte si doprovod

  Zákrok probíhá ambulantně. Domů budete odcházet se zalepeným okem. Je vhodné si proto zajistit doprovod, který vás po zákroku na klinice vyzvedne.

Často kladené dotazy

Biologická léčba je cílená, maximálně efektivní a její včasná aplikace může zastavit či významně zpomalit postup onemocnění.

 • Pro koho je léčba určena?

  Aplikace nitroočních injekcí se doporučuje při těchto onemocněních: vlhká forma věkem podmíněné makulární degenerace (VPMD), diabetický makulární edém, myopická makulární degenerace, žilní okluze.
 • Kolik stojí biologická léčba?

  Aplikace anti-VEGF preparátem je hrazená z pojištění pro pojištěnce českých zdravotních pojišťoven, kteří splňují podmínky aplikace.

O klinice

Pracoviště se specializuje na diagnostiku a léčbu očních nemocí. Zkušení specialisté svého oboru a přístrojové vybavení umožňují časnou diagnostiku glaukomu, sítnicových i neurogenních poruch pomocí nejmodernějších postupů. Dosahujeme výborných výsledků v mikrochirurgických operacích jak předního, tak zadního segmentu oka. Jedná se o operace spojivky, rohovky, laserové a mikrochirurgické operace glaukomů, katarakty s použitím nejmodernějších implantátů. Všechny operace se provádějí ambulantně.  Spolupracujeme s klinikami a ambulancemi doma i v zahraničí.

Zobrazit více

 • 27 let zkušeností
 • 19 lékařů
 • 15 sester

Více o nás

Kde nás najdete?

V Hůrkách 1296/10,
Praha 5 - Stodůlky, 158 00

 • Metro Trasa B
  2 minuty pěšky od stanice Hůrka
  nebo 6 minut ze stanice Nové Butovice

Co o nás říkají?

Přečtěte si příběhy našich pacientů.

Paní docentku Pitrovou znám ještě z oční kliniky na Karlově nám., kde mi r. 1992 operovala šedý zákal. Od té doby mi oči zachránila už xx krát. Je NEUVĚŘITELNÁ! Má zlaté ruce a úžasný přístup k pacientům. Kéž by se dala naklonovat. A musím říct, že tady na této klinice JL jsou i sestřičky fajn. Při tom chaosu a neustálému zástupu pacientů, dovedou být i milé a příjemné. Takže i jim patří dík!

Alice Z.

Zákrok: Operace šedého zákalu

Na operaci šedého zákalu jsem nečekala. Obě očí mi bez problémů odoperovali během čtrnácti dnů. Je to pět let a stále bez potíží.

Božena S.

Zákrok: Operace šedého zákalu

Nechal jsem si udělat komplexní oční vyšetření, musím říct, že je fajn, pokud Vám lékař určí vadu, k zákroku může dojít hned zde, klinika je specializovaná a připravená řešit hodně různých očních vad. Jsou to odborníci a panuje zde přátelská atmosféra.

Jaroslav K.

Zákrok: Vyšetření zraku

Kontaktní formulář

  Ordinační hodiny

  PO 07:00 - 18:00
  ÚT 07:00 - 18:00
  ST 07:00 - 18:00
  ČT 07:00 - 18:00
  07:00 - 12:00

  * Poslední pacient bude přijat max 30 minut před koncem provozní doby ordinace

  Kontakty

  (+420) 232 232 310
  volejte v době ordinačních hodin

  ocnirecepce@klinikajl.cz

  V Hůrkách 1296/10
  Praha 5 - Stodůlky
  158 00

  Nahoru Kariéra Kontakt